dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 15 maja 2012

Palenie papierosów, a zdrowie


Przyczyn rozpoczęcia palenia papierosów jest wiele. 

U młodych jest to chęć naśladowania dorosłych, ciekawość, czy potrzeba imponowania rówieśnikom. Pierwszy papieros w życiu każdego z nas głównie zapalany jest na skutek zachęty, i namowy przez innych, a także żeby nie wyróżniać się otoczenia.

Dużo osób nie jest świadomych jaki wpływ na nasz organizm ma palenie papierosów. Czy jesteś biernym palaczem czy aktywnym lub może dosłownie "smokiem", Twój organizm i tak może wydalić z siebie tyle samo substancji szkodliwych. Według przeprowadzonych badań, zdrowy człowiek może wydalić z siebie toksyn o wartości 8 papierosów. Czytając to, dużo osób pewnie oddycha z ulgą, bo stwierdzą, że oni właśnie tyle dziennie palą.

No dobrze przyjmując tą tezę, dochodzimy do wniosku, że możemy palić 8 papierosów, bo tyle jesteśmy w stanie dziennie wydalić toksyn z naszego organizmu. Co jednak z otaczającym nas środowiskiem? I tutaj zaczynają się schody...

Jeżeli, żyłoby się z daleka od cywilizacji, mając własne samowystarczalne - naturalne gospodarstwo, a dookoła świeże i nieskażone niczym powietrze można by było palić 8 papierosów dziennie. My jednak żyjemy w troche innym świecie...

Wpływ smogu w mieście - dwutlenek węgla i inne szkodliwe substancje wytwarzane przez samochody i nie tylko, również wpływają na nasz organizm, zatruwając go. W łatwy sposób dodając wszystkie czynniki szkodliwie wpływające na nasz organizm, widać, że pula 8 papierosów dziennie do wykorzystania topnieje w zastraszającym tempie.

Osobiście zastanawiam sie, czy w dużych miastach limit ten nie jest czasem całkowicie wykorzystany, nawet bez palenia papierosów. Pewnie tak jest i wcale bym się nie zdziwił.


Co więc robić jeżeli palisz, a chcesz zwiększyć sobie limit teoretycznych 8 papierosów?


Najlepszym rozwiązaniem, byłoby całkowite odejście od nałogu. Wówczas Twój organizm poradziłby sobie lepiej z otaczającym nas środowiskiem, a Tobie wynagrodziłby się lepszą kondycją i zdrowiem. Jednak jeżeli już musisz palić, antyoksydanty oraz inne witaminy na pewno pomogą Ci w oczyszczaniu organizmu.

Odpowiednim suplementem dla palących nałogowo, oraz biernych palaczy, jest produkt, który zawiera wszystkie niezbędne antyoksydanty, w celu przyspieszenia wydalania z organizmu toksyn zawartych w dymie papierosowym, oraz w celu poprawienia pracy układu oddechowego, czyli preparaty zawierające witaminę C, witaminę E, owoc Cayenne, kwas elagowy, selen i cynk organiczny.Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz